Recept tulajdonos: szoszigyoci Nehézség: könnyű Elkészítési idő: 1-20 perc
Típus: magyar

Kategória: desszert

Árkategória: Normál

Alkalom: hagyományos, kiadós

Címkék: desszert, hagyományos, hétvégi, kiadós, laktató, magyar, meleg

Meg akarom tanulni ezt a receptet

Hozzávalók (4 személyre)

1 liter édes tej
1 liter savanyú tej
1x kb. 20 evőkanál búzadara (gríz)
1 pici
1 pici cukor
1 dl olaj a zsemlemorzsa megpirításához
szükség szerint zsemlemorzsa
1 db tojás

Nyomtatás

Elkészítés

Elkészítés

1.

Ez a recept több érdekességet is tartalmaz: egyrészt olyan íze van, mint a túrógombócnak, pedig nem kell hozzá túró, másrészt két féle tej, friss (édes) és savanyított (savanyú) kell hozzá. Az édes tejet odatesszük a tüzre melegedni. Amikor felmelegedett hozzáadjuk a savanyú tejet és összeforraljuk őket. Ezután beleütünk egy tojást, és tovább forraljuk.


2.

Mikor felforrt hozzáadjuk a tejhez búzadarát, amennyit felvesz, hogy puha legyen de ne folyjon (kb. egy evőkanál gríz dl-enként). Takaréklángon, sűrű kevergetés mellett addig főzzük, amíg a búzadara megpuhul.


3.

Amíg a gombóctészta hül, kevés olajon megpirítjuk a zsemlemorzsát. Vigyázni kell, mert könnyen megég, a tűz elzárása után szintén, még kevergetni kellegy darabig!


4.

Gombócokat formázunk és beleforgatjuk a cukros pirítot zsemlemorzsába. És kész!:)


Könnyen lehet formázni hosszúkás alakú gombócokat 2 kanál segitségével. Egyik kanálba veszünk egy adagot és a gombóc adagot egyik kanálból a másikkal átvesszük és szép kis gombócok alakulnak ki.

Te mennyire kedveled ezt az ételt?

Újdonság a Knorr Rafinériától!

A nyaralás ízei tálalva!

Az új Gyros alap fokhagymás dresszinggel és Kebab alap paprikás dresszinggel termékekkel tovább bővül a tápláló és finom ételeket kínáló Knorr Rafinéria termékcsalád.

Közkedvelt, az egész család által szerethető ízeket kínálnak, duplatasakban!

Elkészítésük nagyon egyszerű: a tasak szélesebb részében található a húshoz, a keskenyebb részében pedig az öntethez szükséges alap.
Weronika 2009. december 10.

Én ezt a receptet már ismertem, és isteni finom! Ajánlom mindenkinek! :)

A hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!

Felhasználónév:
Jelszó:
Részletes keresés »

Mi van
a hűtőben?

További topikok »