Recept tulajdonos: Szabó Gréti Nehézség: könnyű Elkészítési idő: 1-20 perc [ + 1 nap hűtés ]
Típus: mediterrán

Kategória: desszert

Árkategória: Normál

Alkalom: fiatalos, házibuli, hidegkonyhai, kertiparty, pikáns, randi, születésnap, ünnepi

Címkék: desszert, édes, fiatalos, gyümölcs, házibuli, hideg, hidegkonyhai, kertiparty, könnyű, mascarpone, mediterrán, pikáns, randi, sütemény, születésnap, ünnepi

Meg akarom tanulni ezt a receptet

Hozzávalók (5 személyre)

25 dkg mascarpone
6 dl tejszín
10 evőkanál porcukor
1x 2 és fél darab citrom leve és reszelt héja
1 csomag babapiskóta
1 csomag vaníliás cukor
1 doboz (2 dl) tejszínhab

Nyomtatás

Elkészítés

Elkészítés

1. A tejszínt habbá verjük, a mascarponét (vagy krémsajtot) a cukorral a vaníliás cukorral és a citromok levével kikeverjük. Óvatosan összekeverjük a két krémet. Kóstoljuk meg és ha nem elég édes akkor tegyünk még egy kis cukrot, az nem baj ha egy kicsit édes mert még úgyis reszelünk majd rá citromot a későbbiekben.
2.

Egy üveg tálban (fém semmiképp se legyen mert attól átveszi az ízét a sütemény) lefektetünk egy réteg babapiskótát majd ráöntjük és elegyengetjük a krém kb. 1/3-ad részét. A krémre ráreszelünk egy fél citrom héját, majd újra egy babapiskótás réteg jön arra pedig a maradék krém fele, ráreszeljük 1 egész citrom héját. Újra egy babapiskótás réteg, rá az összes krém ami megmaradt és egy egész citrom reszelt héja. Ezek után hűtjük legalább 5-6 órát, de a legmegfelelőbb ha 12 órát hagyjuk pihenni.


Ha sietünk és nem akarunk olyan sokat várni arra, hogy a piskóta megpuhuljon akkor tejbe mártogassuk bele még az elkészítésnél a babapiskótákat, így hamarabb puhul majd meg.

A tálalásnál ízlésesebb, ha a tányérra egy szelet citromot szelünk, a sütemény tetejére tejszínhabot fújunk. Jó étvágyat!:) A mascarpone helyett lehet más krémsajtot is használni, bár ízben azért van némi kölünbség.
Te mennyire kedveled ezt az ételt?

Újdonság a Knorr Rafinériától!

A nyaralás ízei tálalva!

Az új Gyros alap fokhagymás dresszinggel és Kebab alap paprikás dresszinggel termékekkel tovább bővül a tápláló és finom ételeket kínáló Knorr Rafinéria termékcsalád.

Közkedvelt, az egész család által szerethető ízeket kínálnak, duplatasakban!

Elkészítésük nagyon egyszerű: a tasak szélesebb részében található a húshoz, a keskenyebb részében pedig az öntethez szükséges alap.

A hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!

Felhasználónév:
Jelszó:
Részletes keresés »

Mi van
a hűtőben?

További topikok »